Co oznacza wyżywienie half board i half board plus?

Co oznacza wyżywienie half board i half board plus?

Pytania i OdpowiedziKategoria: PytanieCo oznacza wyżywienie half board i half board plus?
Zespół Qlix Personel zapytał 3 lata temu

Proszę o odpowiedź na pytanie co to znaczy wyżywienie half board oraz co to jest half board plus?

 

Half Board Plus
Half Board Plus
1 odpowiedzi
Janina odpowiedział 3 lata temu

Co oznacza wyżywienie half board?
Half Board, czyli w skrócie HB oznacza oferty, które poza samym noclegiem zawierają wyżywienie złożone z dwóch posiłków – śniadania i obiadu. Czas i zakres posiłków zależy od kultury hotelu, w którym zdecydowaliśmy się wypoczywać. Na przykład obiad może to być podawany o porze podobnej do tej kiedy zwykle podaje się danie obiadowe w Polsce (13:00-15:00), aczkolwiek może być też podawany w późniejszych godzinach 17:00-19:00. Musimy być świadomi tego, że w większości przypadków wyżywienie Half-Board nie będzie zawierać bezpłatnych napojów.
Co to jest wyżywienie Half Board Plus?

Opcja Half Board Plus to co Half Board, z tym ,że dodatkowo może zawierać dodatkowo napoje bezalkoholowe lub alkoholowe wydawane do śniadania lub obiadu.
Czy wybrać wyżywienie typu half-board?

Przed wyjazdem na urlop zastanawiamy się, czy wybrać pełne, czy częściowe wyżywienie. Każdy z nas przed wyjazdem snuje plany jak spędzi urlop, zastanawiamy się, czy starczy nam czasu na zwiedzenie wszystkich wspaniałych atrakcji, jakie czekają na miejscu, a jednocześnie chcemy również trochę odpocząć. Obok poznawania kultury danego regionu, zwiedzania zabytków, różnego rodzaju atrakcji bardzo ważnym aspektem jest poznanie regionalnej kuchni.
Oferty żywieniowe hoteli, w których spędzamy wakacje, są dziś bardzo rozbudowane i wielu ludzi nie potrafi wybrać jaki rodzaj posiłków będzie dla nich odpowiedni.

Planując urlop, większość z nas wie, czy chce go spędzić, wylegując się nad hotelowym basenem, czy od rana do wieczora zwiedzać lub robić krótkie wypady w ciągu dnia, by zbytnio się nie przemęczać, a przy okazji zobaczyć kawałek innego świata. Innym problemem może być również lokalizacja hotelu, jeśli znajduje się on daleko od atrakcyjnych plaż, na których chcemy całymi dniami wygrzewać się w słońcu, to wybór wyżywienia odgrywa kluczową rolę, ponieważ wykupując pełne wyżywienie, jesteśmy poniekąd zmuszeni do przerywania odpoczynku, trzeba przecież wracać do hotelu na posiłek o określonej porze. Dobrym rozwiązaniem będzie wybór posiłków określanych przez hotele skrótem HB. Half Board jest to wyżywienie składające się ze śniadania i obiadokolacji. Zaletą tego typu posiłków jest to, że możemy rano zjeść śniadanie po czym, pójść na plażę lub pojechać na jakąś wycieczkę bez obaw, że nie zdążymy wrócić do hotelu na obiad, za który przecież zapłaciliśmy, wrócimy na obiadokolację, a w ciągu dnia możemy zjeść sobie coś na mieście. W zależności od hotelu, w jakim spędzamy wakacje wyżywienie typu half board może mieć różne konfiguracje, są bowiem hotele, które oferują w tym pakiecie napoje do śniadania, ale do obiadokolacji trzeba już za nie zapłacić i są też takie, które nie oferują w tej opcji bezpłatnych napojów, tak więc przed wyjazdem należy zasięgnąć informacji co do szczegółów w wybranym przez nas hotelu lub biurze podróży, w którym kupujemy wakacje. Przed wyborem opcji wyżywienia warto również ustalić, w jakich godzinach można zjeść śniadanie i obiadokolację pozwoli to na lepsze zaplanowanie zwiedzania i odpoczynku oraz co istotne dla smakoszy kuchni regionalnej, czy hotelowi kucharze serwują miejscowe przysmaki, czy kierują się tylko tym, co smaczne dla większości podniebień niemniej jednak wybór takiego rodzaju wyżywienia pozwala na większą swobodę spędzania urlopu i przy okazji między posiłkami w hotelu można poznać kuchnię regionalną w miejscowych restauracjach, jeśli hotelowy kucharz nie spełni waszych oczekiwań.

Reasumując, jeśli planujesz wyjazd, na którym nie chcesz się zbytnio przemęczać, a mimo wszystko masz w planach zwiedzanie i wylegiwanie się na plaży, opcja wyżywienia Half Board będzie odpowiednim wyborem, tak więc nie pozostaje nic innego, jak szybko spakować bagaże, do samolotu i życzę smacznego.

Twoja odpowiedź

9 + 20 =

Ostatnie pytania

Pytania z odpowiedziami