Co to jest soda oczyszczona?

Co to jest soda oczyszczona?

Pytania i OdpowiedziCo to jest soda oczyszczona?
Zbigniew Nowak zapytał 3 lata temu

Inne pytania odnośnie sody oczyszczonej:

  • Czym jest soda oczyszczona?
  • Czy soda oczyszczona jest szkodliwa dla organizmu?
  • Czy soda oczyszczona jest zdrowa?
  • Czy soda oczyszczona wybiela zęby?
1 odpowiedzi
Zespół Qlix Personel odpowiedział 3 lata temu

Ciężko zliczyć wszelkie zastosowania sody oczyszczonej. Sprawdza się ona idealnie leczeniu chorób, porządkach w domu, podczas gotowania, prania, a podobno nawet w walce z rakiem. Ale może warto bliżej przyjrzeć się czym dokładnie jest soda i poznać jej właściwości.

Soda oczyszczona a właściwie wodorowęglan sodu to nieorganiczny związek chemiczny z grupy wodorowęglanów, wodorosól kwasu węglowego i sodu. Jego najsłynniejszym zastosowaniem jest rola składnika proszku do pieczenia czy dodatku do żywności, który reguluje pH. Soda jest także składnikiem tabletek musujących i napojów w proszku. Stosuje się ją także w gaśnicach pianowych jako środek spieniający oraz do pochłaniania wilgoci i przykrych zapachów i zmiękczania twardej wody.
Warto wiedzieć, że soda oczyszczona rozpuszcza się już w wodzie o temperaturze 20 °C. Jeśli chcemy sprawdzić jej świeżość powinniśmy dodać kilka kropli soku z cytryny lub octu, które w przypadku świeżej sody powodują jej silne bulgotanie. Dodatkowo soda słynie z tego, że nie rysuje żadnych powietrzy więc idealnie sprawdzi się do czyszczenia delikatnych materiałów takich jak stal nierdzewna, marmur czy szkło. I chyba oczywisty fakt- soda oczyszczona, która wchłonęła zapachy lub była stosowana do czyszczenia różnych powierzchni nie może być stosowana do żywności i neutralizowania kwasów zasadowych.
Ogromny wachlarz właściwości sody oczyszczonej pozwala zastosować ją w każdym dziale naszego życia.
Możemy stosować ją w trzech postaciach: suchego proszku- do posypywania i pochłaniania zapachów, proszku do szorowania, w formie pasty i jako roztwór.

Twoja odpowiedź

11 + 13 =

Ostatnie pytania

Pytania z odpowiedziami