Czym jest czystek

Czym jest czystek

Pytania i OdpowiedziCzym jest czystek
Zespół Qlix Personel zapytał 3 lata temu
1 odpowiedzi
Zespół Qlix Personel odpowiedział 3 lata temu

Czystek jest to roślina lecznicza, która pochodzi z południowej Europy. Znana z skuteczności przeciwko wirusom i bakteriom.
Co zawiera czystek
Czystek zawiera w sobie polifenole także taniny, cyneol, limon oraz eugenol. Związki fenolowe należących do grupy substancji roślinnych o działaniu antyoksydacyjnym i wspierającym dodatkowo układ immunologiczny. Polifenole poza doskonałymi własności przeciwbakteryjnie i przeciwwirusowymi , mają również działanie przeciwzapalnie, przeciwhistaminowe i przeciwgrzybiczne. Herbata z czystka znana jest od wieków. Polecana była przez św. Hildegardę z Bingen, która uważała, że podstawą zdrowia są trzy filary: dieta, zioła oraz post. Jako czwarty niezbędny filar do zaleceń świętej można dodać jeszcze codzienną porcję umiarkowanego ruchu.
Na co pomaga i co leczy czystek
Czystek doskonale sprawdza się w przypadku starszych mężczyzn z problemami przerostu prostaty, ponieważ posiada własności antyproliferacyjne i cytotoksyczne. Pomaga palaczom, ponieważ usuwa ciężkie metale z organizmu (w szczególności kadm). Czystek pomaga zapobiegać chorobie niedokrwiennej serca, rozpuszcza zatory i zakrzepy. Dzięki temu, że jest to roślinka silnie antyoksydacyjna, to ma olbrzymią zdolność do wyłapywania wolnych rodników, a co za tym idzie do obniżania aktywności kolagenazy (enzymu, który jest odpowiedzialny za rozkład kolagenu), wpływając odmładzająco na organizm. Zaleca się regularne i często spożywanie naparów i odwarów z czystka.

Twoja odpowiedź

10 + 20 =

Ostatnie pytania

Pytania z odpowiedziami